Jak można zaoszczędzić na weselu?


Zamiast brać kredyt na wesele, co nie było zbyt rozsądnym i logicznym posunięciem, przygotuj takie wesele, na które cię stać. Nie ma co porywać się na kupowanie rzeczy, na które nie ma się odpowiednich funduszy. Nie musisz nikomu imponować i na nikim próbować robić wrażenia. Stwórz takie wesele, z którego sam będziesz zadowolony, a na pewno tego nie pożałujesz i przynajmniej nie będziesz później martwić się o to, że twój budżet został nadmiernie okrojony i przesadnie wyszczuplony.

Co takiego jest najdroższym elementem organizacji wesela? Oczywiście sala weselna. No chyba, że zrezygnujesz z wynajmu takiej typowej eleganckiej sali usytuowanej w wytwornym pałacyku czy dworku, a zamiast tego rozejrzysz się za miejscami bardziej nietypowymi, w których uroczystości weselne nie są organizowane na co dzień. Wybór niecodziennego miejsca na wesele Poznań to zresztą świetny sposób na przygotowanie oryginalnej imprezy. Takim miejscem może być nawet jakieś większe studio fotograficzne, remiza strażacka albo po prostu miejski dom kultury – ogranicza cię tylko twoja wyobraźnia, więc spróbuj pokombinować, a na pewno wpadniesz na to, gdzie w twojej okolicy mógłbyś przyrządzić swoją imprezę.

A gdyby tak wyprawić wesele we własnym domu? To wcale nie musi być taki głupi pomysł, zwłaszcza jeśli wcale nie marzysz o hucznym przyjęciu, na które zaprosiłbyś wszystkich tych, których znasz, czyli jakieś trzysta osób, a wolałbyś celebrować te piękne chwile w naprawdę najbliższym ci gronie. Nikt nie broni ci postąpić w ten sposób. Jeżeli takie jest marzenie i twoje, i twojej partnerki bądź partnera, po prostu ustalcie, że przygotowujecie wesele Poznań w domowym zaciszu i zapraszacie na nie wyłącznie najbliższych – swoich rodziców oraz rodzeństwo, dziadków i ewentualnie paru najlepszych przyjaciół. Takie wesela są zresztą coraz powszechniejsze i nikogo już specjalnie nie dziwią. W końcu przeciwstawiliśmy się przekonaniu „zastaw się, a postaw się” i wiemy już, że nikomu nie musimy niczego udowadniać.

Zapraszamy: dworekstaropolski.com